• Eko aktivity aprílových dní

• 22. apríla si každoročne pripomíname Deň Zeme. Aj študenti našej školy si tento deň pripomenuli viacerými aktivitami. Viac ako 50 študentov sa zapojilo do online Eko olympiády. Touto formou si okrem súťaženia doplnili svoje vedomosti o najnovšie poznatky o klimatických zmenách, ekologických problémoch a možnostiach ich riešenia. Najúspešnejší študenti dosiahli správnosť svojich odpovedí takmer na 90 %.

Študenti septimy sa po vzhliadnutí krátkeho slovenského filmu Po nás potopa zapojili do online diskusie s producentmi a odbornými garantmi tohto filmu. Spoločne hľadali riešenia na spomalenie globálnych ekologických problémov.

Nielen vedomosťami sme však živí. Naši študenti z III. A triedy si vysúkali rukávy a vyčistili nielen okolie vlastnej školy, ale veľkou mierou prispeli k čistejšiemu životnému prostrediu mesta. Okolie hradu v Liptovskom Hrádku je o čosi čistejšie, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných odpadkov.

Všetkým zapojeným ďakujeme.

RNDr. Martina Kakalejčíková Janíková

Nikola Matúšková, III. A

Pozrite si fotografie v galérii Deň Zeme.